پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

راهنمای کامل آکواریوم (ترجمه

)


قسمت اول
خوش آمدید به راهنمای کامل آکواریوم. در این کتاب اطلاعاتی خواهید یافت برای کمک به بهترین تصمیمات و انتخابهای شما در هنگام خرید آکواریوم .

آکواریوم از شیشه و یا پلاستیک بسیار قوی ساخته شده است .و برای نگهداری از ماهی ها ، دوزیستان و یا هر نوع دیگر از حیوانات دریایی است .

این ماهی می تواند گرمسیری یا اب شور ، حتی مرجان اما اکواریوم باید قادر به حفظ وزن آب که شما را در مخزن قرار داده اید باشد . آکواریوم به سرعت تبدیل به یکی از سرگرمی های اصلی در نزد بسیاری از مردم شد ، برای اهداف تزئینی .

آکواریوم ها ابعاد مختلفی دارند ، اکواریوم هارا میتوان فشرده ساخت و یا به باعرض 8 یا حتی 9 متر ساخت . بسیاری از مردم حتی از ماهی برای به رخ کشیدن اتاق خود استفاده میکنند . جمع آوری ماهی به ویژه مردم درکشورهایی مانند ژاپن در حدود سالهاست که رایج است.

ژاپنی ها برای نگه داشتن ماهی های اب سرد مانند Koi دربرکه های تزئینی در خارج بسیار مشهورند ، Koi اساسا ماهی تزئینی و زیبای قرمز در تنگ است.

آکواریوم کلمه سرچشمه از زبان لاتین باستان ، "aqua" به معنی آب وپسوند "rium" به معنی مکان یا ساختمانی. آکواریوم ها زیبا هستند و نگاه خوب در هر کجا!

http://www.allkidsnetwork.com/ebooks...0Aquariums.pdf
قسمت دوماکواریوم ها ، برای آن دسته از افرادی که می خواهند وقت زیادی را وقف تلاش برای سرگرمی ها کنند فوقالعاده هستند.

این سرگرمی به نوعی نیست که بتوانید ان را شروع و بعد تمام و ترک کنید . به همین دلیل این پروژه نیاز به ارزیابی و تنظیم دارد.

حیوانات در داخل آکواریوم نیاز به تغذیه ، نیاز به آکواریومی شبیه به زیستگاه طبیعی شان و نیاز به فضا دارند ، بنابراین شما مجبور به گرفتن آکواریوم متناسب برای حیوانات و جانوران خود هستید .

قطعات و تجهیزات آکواریوم خیره کننده اند اما آنها نیاز زیادی به کار و توجه دارند .

به همین دلیل این سرگرمی برای جوانان نیست . این سرگرمی بیشتر برای اشخاص مسن تر است که امادگی لازم برای انجام مسئولیت هنگام تنظیم و نگهداری آکواریوم به اندازه کافی برای همه چیزهایی را دارند .

آنها می توانند زیبا ترین چیز در نگاه (به صورت تزئینی) برسند و من مطمئن هستم که شما در انجام این کار مطمئن به نظر هستید .

اکواریوم باید درست مثل زیستگاه طبیعی موجود زنده باشد ، این چیزی است که باعث رشد سریع حیوانات میشود ! فقط مطمئن شوید که شما آمادگی گرفتن مسئولیت قبل از سرمایه گذاری بسیار گران قیمت! در آکواریوم را دارید .

قسمت سوم


آکواریوم ها یکی از محبوب ترین ، سرگرمی های بسیاری از مردم هستند .
صید بیش از حد و راه اندازی مغازه های ماهی رو به افزایش است.

نگهداری ماهی معمولا آسان است گرچه رو یه هم رفته نیاز به توجه دارد . توله سگ و بچه گربه حیوان خانگی معمولی بودند ولی در حال حاضر نگهداری ماهی بیشتر و بیشتر شده و مکرر در خانه نگهداری میشوند .

در مغازه های ماهی سال اخیر افزایش بزرگ به چشم میخورد و مردم تمایل به خرید آکواریوم و ماهی نشان میدهند ، رونق بزرگی برای مغازه های محلی به عنوان صنعت ماهی شده است تا به چنین صنعت بزرگ قبل از این زمان نبوده است.

هنگامی جمع اوری انها بهترین ماهی هارا برای فروشگاه پت محلی انتخاب میکنند . نظر کارشناسان و آنچه آنها می گویند باید مورد توجه قرار داده شود .

آنها به شما ایجاد کردن فرآیند باکتری ها را توضیح میدهند . آنها به شما اطلاع همه اقلام لازم را در محیط آکواریوم خانه را می دانند که بهترین ماهی است که مناسب به نیازهایتان داشته باشید چیست .

آنها به شما همه چیز در مورد مسئولیت های که برای راه اندازی آکواریوم بهتر نیاز دارید را می دهند . مغازه ماهی برای خرید تجهیزات که شما نیاز دارید به وجود امده اند . اکثر متخصصین ماهی آکواریوم آماده راتوصیه می کنند . که همراه با مخزن به خرید ، ایستاده ، بخاری ، فیلتر و تجهیزات روشنایی است.

قسمت چهارم
لوازم جانبی آکواریوم


اکواریوم نیاز به تزئین دارد ، نه تنها برای زیبای و دکوراسیون بلکه برای ماهی ها و تمام موجودات زنده ی داخل آن .

همچنین اکواریوم نیاز به تصفیه و بخاری نیز دارد و ماهی ها دوزیست هستند و نیاز به نور و گرما دارن در غیر این صورت ماهی های شما خواهند مرد .

شما مجبورید تانک را شبیه به زیستگاه طبیعی انها درست کنید و مطمئن شوید که انها این فضا را دوست دارند .

دقت داشته باشید که موقعیت استراتژیکی اکواریوم خیلی مهم است و باید دارای نور و گرما باشد .

فیلتر فوقالعاده مهم است به طوری که ضایعات اب رو در خودش نگه میدارد و این کار برای زنده ماندن ماهی ها ضروریست .

فیلتر اب رو از پائین میمکد و بعد از انجام عملایات تصفیه اب تمیز را از بالا خارج میکند.

متد ها و راهای دیگری نیز برای تصفیه اب وجود دارد اما انها زیاد مورد استفاده همگان قرار نمیگیرد . مگر اینکه شما یک مخزن اب شور داشته باشید که در ان صورت یک فیلتر خارجی تمام عملیات تصفیه را انجام خواهد داد.

فیلتر ها را میتوانید از مغازه های ماهی فروشی یا پت شاپ ها تهیه کنید.

قسمت پنجمگرمایش هم عنصر بسیار مهم دیگری برای استقرار یک اکواریوم است .

این وسیله جانی درجه حرارت را تنظیم میکند و داخل اب به کار میرود .

شما میتوانید بخاری را روی دمای 26 و 27 درجه سلسیوس برابر با دمای اب های گرمسیری تنظیم کنید .

ماهی ها در برابر حرارت حساسند . در صورتی که اب زیاد سرد یا گرم شود انها خواهند مرد .

بخاری ها را میتوانید از مغازه های ماهی فروشی تهیه کنید .

شما میتوانید اندازه بخار را انتخاب کنید به طوریکه بسته به سایز اکواریوم باید از بخاری های نیرومند تر (در صورت بزرگ بودن) و یا ضعیف تر (در صورت کوچک بودن) استفاده کنید .

یکی دیگر از لوازم جانبی ضروری مورد استفاده در اکواریوم نورها هستند .

انها به زنده ماندن برخی ماهی ها مثل مرجانها و انمونها کمک میکنند ، بله انها هم در حال زندگی هستند و تنها گیاهان نیستند .

انها شرایط نور رسانی فشرده ای را لازم دارند ، حداقل اندازه ان t-5 که به معنی نور بسیار قوی است . این نورها کاملا تخصصی و برای هر نوع ماهی مناسب نیست ،این نور هارا میتوان از مغازه ها به صورت دست دوم و یا به صورت سفارشی تهیه کرد انها خیلی گران و سنگین هستند .


قسمت ششم
معمولا میزهای آکواریوم به هنگام خرید آکواریوم به شما عرضه می شود

آکواریوم معمولا با میز که در زیر آمده قرار می گیرد این مکان خوبی برای قرار دادن تجهیزات اضافی می باشد مثل بخاری یدکی,فیلترها.و همچنین مواد غذایی ...

میز های آکواریوم در اندازه ها و رنگ های مختلفی ساخته شده است.شما می توانید آن ها را سفارشی درست کنید که در این صورت هزینه بسیار سنگینی را باید متقبل بشید

اما میز های پیش ساخته شده در اندازه ها و رنگ های مختلفی در دسترس هست آن ها بر حسب مخازن در اندازه های متفاوتی ساخته شده اند ولی معمولا تا 6 فوت طول دارند و چوب آنها معمولا از درخت های افرا سیاه کاج ساخته شده ...

ترجمه : love animals

__________________
قسمت هفتممیز های آکواریوم در تمام مغازه های آکواریوم فروشی و پت شاپ ها موجود هست ولی اگر به دنبال میز های بزرگتر هستید بهتر است به مغازه های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید میز ها بیشتر برای جلا بخشیدن به آکواریوم شما مورد استفاده قرار می گیرند

سفارشی ساختن میز های آکواریوم بسیار متفاوت تر از ساختن میز های عمومی است ساختن میز های آکواریوم معمولا4-5 هفته زمان میبره بسته به اندازه و سبک آکواریوم شما مهم نیست که میز شما سفارشی یا عمومی باشد مهم این است که میز زیبایی خاصی به آکواریوم شما ببخشد


ترجمه : love animals
__________________

__________________


__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

طریقه

آموزش

چيست

زنده

ماهی

ماهي

مورد

عکس

همه

چیز

نگهداری

باره

خانگی

انگلیسی

محیط

فروش

خانگي

کتاب

معرفی

خريد

کدام

ساخت

وسایل

میشوند

سایت

ماهیان

اکواریومی

آکواریومی

نیاز

فروشگاه

قسمت

پیش

آکواریوم

تزئینی

روش

چيز

خرید

لوازم

مطالب

بهترین

نحوه

داشتن

طبیعی

آماده

تجهیزات

جهت

طرز

داخل

لازم

همراه

ميز

ساخته

کامل

شور

کجا

مدل

خریدن

ماهيهاي

مرجان

خوب

تزئيني

مکان

وزن

اكواريوم

اطلاعات

پروژه

نياز

تزئین

آكواريوم

كامل

ترجمه

بهترين

راهنمای

مشاوره

آكواريومي

درمورد

چیزی

متن

طراحی

ماهیهای

اطلاعاتی

میز

خرد

توضیحات

ماهیها

راهنمایی

اکواريوم

فروشی

توضیح

جانبی

فیلتر

ساختن

آکواریم

آكواریم

دما

براى

ماهى

اکواریم

اکواریوم

پرو

توضیحاتی

روشنایی

فروشي

میزهای

چیزهای

ایستاده

دستی

Default

راهنما

باکتر

درخانه

pdf

آکواريوم

هــــا

مغازه

یکــــــ

بـه

بخاری

است

(ترجمه)

دیسکاس

اب

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی