پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

برج‌ها همچنان جای باغ‌ها را می‌گيرند

جام جم آنلاین: خیابان فرمانیه تهران این روزها 2 باغش را از دست داده، باغ حقیقی و باغ بهزیستی. در عوض صاحب 2 برج شده، ساختمان‌هایی 10 طبقه كه قامت بلندشان خیابان باریك فرمانیه را دلگیر كرده است.

در خیابان‌ها و كوچه‌های شمیران می‌شود فهمید آنچه اهمیت ندارد، درخت است، چون اگر درخت‌ها قطع شوند و پی ساختمان‌ها ریخته شوند خیلی زود می‌شود به پول رسید. این ترفند كمی قدیمی است اما هنوز هم صاحبان باغ‌ها برای این‌كه برج بسازند و درگیر باغداری نباشند، درخت‌ها را خشك می‌كنند، شاید با آبیاری به وسیله آب صابون و شاید هم با اسید و شاید هم با ندادن آب به باغ.

هنوز هم در كوچه‌های باریك و پیچ در پیچ شمیران درست در حلقه ساختمان‌های ناموزون آن دیوارهای كاهگلی كوتاهی هست كه باغ‌هایی را محصور كرده‌اند، اما می‌شود از بالایشان درخت‌هایی را دید كه خشك شده‌اند و رنگشان به سیاهی می‌زند. مردم می‌گویند كسی سراغ این باغ‌ها نمی‌آید، نه این‌كه نتوانند بلكه برای این‌كه زودتر خشك شوند و اجازه قطع درختانشان را بگیرند و آن وقت به جای باغی كه به درد صاحبش نمی‌خورد، برج‌هایی نه‌چندان زیبا ساخته شود كه اگر برای كسی آب ندارد، لااقل برای صاحبانش نانی چرب داشته باشد. امروز از باغ‌های شمیران و طراوت مناطق ییلاقی شمال تهران جز عكس و خاطره‌ای در كتاب‌ها چیزی باقی نمانده است. باغ‌های شمیران دیروز با درختان انبوهش امروز تلی از آجر و سیمان است كه عمودی ایستاده‌اند؛ همان قربانیان توسعه ناپایدار كه روند تخریبشان هنوز هم ادامه دارد، بیشتر شبیه یك روایت شیرین است. روایت روستای سرسبز ولنجك، فرمانیه، پل رومی، چاله هرز، داوودیه، دزاشیب، دربند، گلابدره ، زرگنده و چیذر، اما حقیقت دارد. از آنها جز لكه‌های سبز رنگ محو میان ساختمان‌های خاكستری چیزی باقی نمانده است.دستكاری در سیمای طبیعی شمیران البته ریشه در زمان دارد، چه آن وقت كه متنفذین و رجال سیاسی و كارمندان عالی‌رتبه عهد رضاشاه در باغ‌ها بناهای جدید می‌ساختند و ساخت بناهای مستقلاتی رواج داشت و چه آن زمان كه باغ‌های شمیران به دست سوداگران ساختمانی افتاد و كار آنقدر رونق گرفت و پیش رفت تا شمیران دوراز تهران به پایتخت وصل شد.

ما اسمش را می‌گذاریم برج‌سازی، اما شهرداری‌ها نام برج باغ رویش گذاشته‌اند، یعنی ساخت و ساز در باغ‌ها به طوری كه هم باغ را حفظ كنیم و هم از برج‌سازی عقب نمانیم! از برج‌سازی اما عقب نماندیم، ولی باغ‌هایمان را از دست دادیم. امروز راه رفتن در كوچه‌ها و خیابان‌های شمیران لطفی ندارد.

البته اگر در تمام این سال‌ها قانون رعایت می‌شد، دامنه آسیب به باغ‌های شهری تا این حد گسترده نمی‌شد. مقررات مربوط به برج باغ‌ها می‌گوید ساخت و ساز در باغات پراكنده در تهران كه غالبا در میانه بافت‌های شهری قرار گرفته‌اند باید تابع ضوابط دستورالعمل ماده 14 باشند، یعنی سطح اشغال آنها به جای 60 درصد معمول در قطعات مسكونی تنها 30 درصد باشد. اگر این قانون اجرا می‌شد 70 درصد مساحت باغ‌های تهران هنگام ساخت برج نجات پیدا می‌كرد، اما گشتی كوتاه در مناطق شمالی شهر بخوبی نشان می‌دهد سطح اشغال بعضی برج‌ها نه 30 درصد، بلكه بسیار بیشتر از این مقدار است. تازه اگر درختان باقی‌مانده باغ به خاطر عملیات ساختمان‌سازی خشك نشوند و از ته بریده نشوند. قانون ـ قانون حفظ و گسترش فضای سبز ـ البته حرف‌های بهتری هم در دفاع از باغ‌ها دارد، به طوری كه اگر مالكان، متصرفان یا ساكنان باغ‌ها در نگهداری درختان كوتاهی كنند و عمدا آنها را آبیاری نكنند یا به هر طریق دیگر به آنها آسیب بزنند، شهرداری می‌تواند با گرفتن مجوز از مرجع قضایی اقدام به نگهداری و آبیاری درختان كند و هزینه‌های صرف شده را از مالكان بگیرد. همچنین مطابق قانون، مالكان باغ‌ها باید به ازای هر درختی كه با اجازه شهرداری قطع می‌كنند، نهال‌هایی با بن حداقل 10 سانتی متر بكارند و تعرفه عوارض قطع درخت را نیز بپردازند. این در حالی است كه قانون علاوه بر پیش‌بینی مجازات حبس برای متخلفان از این قوانین تاكید دارد، در صورتی كه قطع درخت یا اقدامات تخریبی از سوی مالكان به نحوی باشد كه باغ از حالت باغ بودن خارج شود تمام زمین به نفع شهرداری ضبط شده و صرف خدمات و فضای سبز عمومی شهر خواهد شد.

نكته: ما اسمش را می‌گذاریم برج‌سازی، اما شهرداری‌ها نام برج باغ رویش گذاشته‌اند، یعنی ساخت و ساز در باغ‌ها به طوری كه هم باغ را حفظ كنیم و هم از برج‌سازی عقب نمانیم. از برج‌سازی اما عقب نماندیم، ولی باغ‌ها را از دست دادیم

اما این قوانین اجرا نمی‌شود، چون اگر غیر از این بود ضرورتی نداشت مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران اظهار نگرانی كند كه اگر باغ‌های تهران تخریب شود تا 5 سال دیگر كسی در پایتخت زنده نخواهد ماند. البته قرار بود شورای شهر تهران برای نجات باغ‌ها، آنها را كه بیشتر در معرض خطرند خریداری كند، ولی به نظر می‌رسد كمبود بودجه و شاید هم نداشتن نگاه آینده‌نگر نسبت به تهران، مانع پیشرفت سریع این كار شده است. این در حالی است كه شناسنامه‌دار كردن درختان باغات و استفاده از سیستم gis برای تهیه نقشه‌های هوایی از باغاتی كه درختان آن به عمد خشكانده می‌شوند نیز جدی گرفته نشده است، چون اگر اینچنین بود مسوولان نیز مثل ساكنان محلات مختلف از آنچه بر سر باغ‌ها می‌آمد، خبردار می‌شدند. البته حسن بیادی، از اعضای شورای شهر تهران نابودی باغ‌های پایتخت را به شیوه‌ای دیگر تفسیر می‌كند. او در گفت‌وگو با «جام‌جم» می‌گوید: اگر در تمام این سال‌ها مصوبه شورای شهر در مورد برج باغ‌ها بدقت اجرا می‌شد، یعنی به مالكان باغ‌ها فقط اجازه ساخت در 30 درصد مساحت باغ داده می‌شد، مشكلات امروز پیش نمی‌آمد. درواقع بخشی از مشكلات امروز برج باغ‌ها در تهران به خاطر نبود نظارت دقیق شهرداری و مهندسان ناظر بر روند ساخت و سازها ایجاد شده است، در حالی كه برخی مشكلات بزرگ‌تر هم وجود دارد كه كمتر به آنها توجه می‌شود.

بیادی ادامه می‌دهد: باغ‌های تهران محدودیت‌های زیادی دارند بویژه محدودیت در تامین آب یعنی، نه به آنها اجازه حفر چاه داده می‌شود و نه قناتی باقی مانده كه با استفاده از آنها باغ‌ها را آبیاری كنند. آب شهری هم قیمت زیادی دارد، پس برای همین است كه مالكان باغ‌ها ترجیح می‌دهند دست به ساخت و ساز بزنند، در حالی كه قیمت باغ‌ها نیز نسبت به ملك‌های مجاوری كه ساخته شده‌اند بسیار ارزان‌قیمت است و طبیعتا صاحبان آنها به جای نگهداری از باغ تمایل به ساخت و ساز پیدا می‌كنند. البته بیادی در حالی به چنین موضوعی اشاره می‌كند كه یكی از بندهای قانون حفظ و گسترش فضای سبز تاكید دارد. اگر صاحبان باغ‌ها به عمد آنها را خشك و در نگهداری از باغ‌ها قصور كنند شهرداری می‌تواند این باغ‌ها را به نفع شهر مصادره و آنها را احیا كند، اما پاسخ بیادی به این قانون نیز این است كه مگر شهرداری توان مالی خرید همه این باغ‌ها یا توان آبیاری همه آنها را دارد؟

البته اگر شهرداری واقعا قصد نجات باغ‌ها را داشته باشد، به نظر در تامین اعتبار لازم برای این كار چندان دست و پا بسته نیست، ولی سوال این است كه چرا مصوباتی پشت سر هم مطرح می‌شود در حالی كه از حد توان دستگاه‌ها خارج است؟

بیادی نیز در گفت‌وگو با «جام‌جم » تاكید می‌كند وجود چنین مصوباتی واقعا جای بحث دارد، ولی در ادامه توضیحاتش همچنان بر این عقیده است كه نگهداری از باغ‌ها در شرایط فعلی به هیچ وجه به صرفه نیست. او در ادامه گفته‌هایش در پاسخ به وعده شورای شهر تهران برای خرید باغ‌هایی كه در معرض نابودی هستند نیز پاسخی مشابه گفته‌های قبلی‌اش می‌دهد، چراكه معتقد است شورای شهر به هیچ وجه بودجه‌ای برای خرید باغ‌های در معرض خطر ندارد.

این گفته‌ها نشان می‌دهد حفظ طبیعت در تهران باید حتما به صرفه باشد، چون اگر منافع اقتصادی نداشته باشد، حتما قربانی مصلحت‌ها می‌شود. شكی در این نیست كه ساخت و ساز در منطقه شمیران واقعا سودآور است، حتی می‌تواند سرنوشت مالی مالكان باغ‌ها را از نو بنویسد، اما اگر همین درختان باقیمانده هم از بین بروند آیا كسی می‌تواند فرمولی اختراع كند كه به جای درختان، برج‌های بتونی چندطبقه برای مردم اكسیژن تولید كنند؟

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle