پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مراقبت از دندانهای سگ

مراقبت از دندانهای سگ


تمیز نگه داشتن دندانهای سگ مسئله بسیار مهمی است و به همین دلیل است که همیشه دامپزشکان توصیه می کنند که دندانهای سگ باید به طور منظم و صحیح هر روز مسواک شود. البته برخی از غذاها هم می توانند باعث تمیز کردن دندانها شوند و به طور مثال استخوان های جویدنی فلورایددار از جمله این خوراکی ها هستند اما اگر شما بر روی لثه یا دندان سگتان رنگ سفید مایل به قهوه ای ، قهوه ای یا زرد دیدید آنوقت شما باید با دامپزشک برای تمیز کردن داندانهای سگتان مشورت کنید.در عکس بالا جرم دندان یک سگ را می بینید. وقتی سگها بر روی دندانهایشان جرم می گیرد باید حتماً آنها را از روی دندانها برداشت.
معمولاً جرم ها به راحتی از روی داندانهای سگ برداشته می شوند اما بیشتر سگهایی که بطور منظم دندانهایشان تمیز نمی شود، در موقع جرم گیری باید بی هوش شوند. پس شما باید مرتباً دندانهای سگ را تمیز کنید تا بتوانید بدون ترس و بی هوش کردن ، این کار را انجام دهید.این عکس هم بعد از جرم گیری از دندان های سگ گرفته شده است.

در عین حال، دامپزشکان معتقدند که دندان سگها هم مانند انسانها می تواند دچار کرم خوردگی شود و به همین دلیل است که دندانهای آنها حداقل باید دو بار در هفته با مسواک و خمیردندان مخصوص سگ تمیز شود زیرا خمیردندان انسانی می تواند موجب مسمومیت در سگ شود. باز هم باید تاکید کرد که بعد از مسواک، دادن غذای خشک و استخوان مخصوص برای جویدن مهم ترین راه برای سلامت نگه داشتن دندانهای سگ محسوب می شود.
آیا دهان سگ شما بوی بد می دهد؟ تحقیقات نشان داده است که 98 درصد سگهایی که دارای دهان بد بو هستند از بیماری های دندان و لثه رنج می برند. بنابر این هر 3 ماه یکبار باید وضعیت لثه و دندان های سگ شما به وسیله دامپزشک چکاپ شود.
خمیر دندان های خوراکی مخصوص سگ در طعم های متفاوتی موجود است و آن طعمی را بخرید که سگتان خوشش می آید تا به شما به راحتی اجازه دهد تا دندانهایش را مسواک بزنید. اگر سگ شما هنگام مسواک زدن زیاد تکان می خورد، در آن صورت شما برای انجام این کار به یک کمک نیاز خواهید داشت. البته به مرور زمان سگتان به مسواک زدن عادت می کند و خودش پیش قدم می شود.
چگونه می توانم دندانهای سگم را مسواک بزنم؟
مسواک زدن دندانهای سگ آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست، البته در صورتی که وسایل لازم را
داشته باشید. شما به یک خمیر دندان مخصوص سگ و همچنین یک مسواک نیاز دارید. برای شروع کار، طوری قرار بگیرید که به راحتی به دندانهای سگ دسترسی داشته باشید. لب بالای دهان سگ
را به طرف بالا بکشید و شروع به مسواک زدن کنید؛ درست شبیه به موقعی که دارید دندانهای خود را مسواک می زنید. مطمئن شوید، نقطه ای که دندان به لثه می رسد را مسواک زده اید. دنداهای عقبی را هم فراموش نکنید زیرا چون دنداندهای عقبی هستند که اکثراً برای سگ مشکل ایجاد می کنند. وقتی که دندانهای بالا را مسواک زدید و تمام شد نوبت به دندانهای پایین می رسد.
نکات کلیدی
دندانهای سگ خود حد اقل 3 بار در هفته تمیز کنید و هر 3ماه یکبار برای چک کردن دندانها
او را به دامپزشکی ببرید. اگر دندانهای سگتان دارای جرم شدیدی است ، باید آنها را تمیز کنید ، که این کار معمولاً احتیاج به بیهوش کردن آن دارد.
به سگ خود هر روز غذای خشک، استخوان های فلورایددار یا بیسکویت سفت بدهید و یک اسباب بازی سفت برای جویدن در اختیار او بگذارید زیرا این کار از چرک کردن دندانها و لثه ها جلوگیری می کند.
بعد از هر وعده غذایی می توانید محلول مخصوص دندان سگ را روی دندان های سگتان اسپری کنید. این محلول در همه دامپزشکی ها موجود است و در واقع مکمل مسواک محسوب می شود.

مترجم: پریسا
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos