پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رسیدگی به وضعیت موها 2

همانطور که قبلا گفته شد گربه ها حیوانتت تمیزی هستند و چندین ساعت از روز را صرف تمیز کردن خود می کنند. زبان گربه ها دارای سطح زبری است و بهتر از هر شانه و برسی عمل می کند. زبان گربه به تمامی قسمت های بدن بغیر از سر، شانه ها و پشت گردن می رسد. به هر صورت این نواحی نیز به وسیله ی پنجه های گربه تمیز می شوند. با این وجود برای اینکه از پراکنده شدن موی حیوان روی اسباب و اثاثیه ی خانه خلاص شوید، روزانه گربه را شانه بزنید.

 

شانه زدن گربه های مو بلند

 

در عالم وحش، گربه ی مو بلند فقط در زمستان مو ریزی داشت، اما پس از اینکه گربه اهلی شد و محل زندگی آن از لحاظ گرما و نور تغییر کرد، موریزی در طول سال اتفاق می افتد. در نتیجه، گربه های موبلند باید روزانه شانه شوند، وگرنه موی آنها نمدی خواهد شد. اگر موهای نمدی شده را در مراحل اولیه از هم باز نکنید، دردناک خواهد شد و شما مجبور خواهید شد گربه را به کلینیک دامپزشکی ببرید تا تحت شرایط بیهوشی موهای گربه کوتاه شود. اگر چه انجام این کار برای گربه دردناک نیست اما هزینه بر می دارد. قبل از اینکه شروع به شانه زدن گربه نمایید، ابتدا گوش و چشم و دهان و ناخن های گربه را مورد بازررسی قرار دهید تا تمیز باشند و علایم بیماری در آنها قابل روئیت نباشد.

 

روش شانه زدن

 

* به وسیله شانه ای که دندانه هایش از هم فاصله دارد، خرده های آشغال را از موی گربه خارج نمایید.

* از یک برس سیمی برای خارج کردن موهای مرده استفاده کنید. توجه خاصی را به ناحیه ی کپل گربه مبذول دارید. می توانید دست آنها را تمیز نمایید.

* مقداری پودر بچه لابه لای موهای گربه بریزید. این کار باعث جدا شدن موها از هم می شود و می توانید به سرعت آنها را شانه بزنید.

* شانه ای با دندانه های نرم تز داخل مو به سمت بالا حرکت دهید و موهای اطراف گردن را خوب شنه بزنید. آنچنانکه به شکل یقه گرد شود.

* به وسیله ی یک مسواک موهای کوتاه صورت گربه را شانه کنید. مسواک را به چشم گربه نزدیک نکنید.

* سرانجام از مرحله ی چها به بعد را با یک شانه ی دندانه باز تکرار کنید تا موها را از هم جدا کرده و به سیخ ایستادن آنها کمک نماید.

 

شانه زدن گربه های مو کوتاه

 

گربه ی مو کوتاه به شانه زدن روزانه احتیاج ندارد. در نتیجه نگهداری آن نسبت به گربه ی مو بلند راحت تر می باشد. علاوه بر این، گربه ها موکوتاه نسبت به گربه های مو بلند زبان بلند تری دارند که در شانه کردن بدنشان کارایی دارد. دو جلسه ی نیم ساعته در هفته برای شانه زدن این نوع گربه ها کافیست.

 

روش شانه زدن

 

* به وسیله ی یک شانه یفلزی دندانه ریز از سر تا تا دم گربه را شانه کنید. در هنگام شانه زدن، گربه را از لحاظ آلودگی به  کک و غیره معاینه کنید.

* از یگ برس لاستیکی برای شانه زدن موها در جهت خم آنها استفاده کنید.

* در مورد بعضی از گربه ها ی مو کوتاه، ممکن هست شما ترجیح دهید از یک برس مویی به جای برس لاستیکی استفاده نمایید. موها را دوباره در جهت خواب آنها شانه کنید.

* بعد از اینکه شانه زدن و برس کشیدن تمام شد، روی موی گربه دست بکشید، این کار باعث باعث خروج چربی از غدد مربوطه می شود و به درخشندگی مو کمک می کند.

* سرانجام برای درخشندگی بیشتر موها می توانید از تکه ای پارچه ابریشمی، مخمل یا چرمی استفاده نمایید. از یک جلسه شانه کردن تا جلسه بعد می توانید برای حفظ درخشندگی موها با دست تمیز در جهت خمش موها روی آنها دست بکشید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos