پت شاپ پرشین پت |سگ |گربه |
Follow Us
facebook twitter blog google

کامران تنها : دوستان سانی من ده ساله هستش مدتی دم به دقیقه ادرار می کنه گاهی خیلی کم اما تعداد دفعات زیاده به تازگی هم رنگ ادرارش تیره شده فکر میکنم التهاب مجاری ادرار داره uti نظر شما چیه
ali : جواب بدید
علیرضا : سلام من دوتا مرغ عشق دارم وقتی ماده رو میگیرم اصلا کاری نداره من هی اونو ناز کردم اخر دستی شد به نظرتون ببرمش بیرون فرار نمیکنه
مینا : سلام من سه تابچه همستره سه روزه دارم که مادر ندارن میشه ازشیر گاو کم چرب بامخلوط آب استفاده کنم ودرجه ی حرارت شیر باید چقدر باش
ممنون ازشما
مینا : سلام من سه تابچه همستره سه روزه دارم که مادر ندارن میشه ازشیر گاو کم چرب بامخلوط آب استفاده کنم ودرجه ی حرارت شیر باید چقدر باش
ممنون ازشما
parsa : سلام دوستان.به نظرم اگه قرار نیست راهنمایی کنید و دسترسی بهتون امکان نداره نباید نظر کاربرهارو بگیرید و اینم میدونم بیشتر آدمهای ایران کرکر هستن تا هکر البته بلانسبت هکرهای محترم.حاضرم یک میلیارد پاداش بدم به هکری که بتونه کارمو انجام بده.در حد حرف نباشه فقط و هکر هیچ وقت خودشو تابلو نمیکنه.باتشکر
parsa : سلام دوستان.به نظرم اگه قرار نیست راهنمایی کنید و دسترسی بهتون امکان نداره نباید نظر کاربرهارو بگیرید و اینم میدونم بیشتر آدمهای ایران کرکر هستن تا هکر البته بلانسبت هکرهای محترم.حاضرم یک میلیارد پاداش بدم به هکری که بتونه کارمو انجام بده.در حد حرف نباشه فقط و هکر هیچ وقت خودشو تابلو نمیکنه.باتشکر
نادر : گربه دو ماهه پرشین 500 تومان میخوام
علیرضا : سلام من روز 28دی یه جفت مرغ عشق خریدم بعد سه روز فهمیدم ماده هم بالش و هم پاش اسیب دیده اونو پس دادم و یه ماده ی ابی رنگ گرفتم بعد دو روز کم کم با هم دوست شدن الان هم بعضی موقع ها میاد جفت گیری کند مرغ عشقو میذارم رو دستم کاری نداره ولی بعضی وقتا در میره به نظرتون این کارو ادامه بدم دستی میشه یا نه
Hak : سلام
اينم شماره تلگرام هكر
09393497364
Hak : ارتباط با هكر
09393497364
سارا : سلام خرگوش من ریزش موی شدید گرفته و از چشمش هم اشک سفید میاد ۲بار پیش دکتر بردمش و قطره ی بتازونیت داده ولی هیچ تاثیری نداشته دارویی هست برای درمانش ؟!
ازور : سلام من یک جف بلبل خرمادارم مطمئن نیسم که باهم جفت باشن ولی فک کنم نوکشون باهم یکم تفاوت داره ونیمه اشتی هستن توحالت معمولی اصن ازدستم هیچ نمیخورن ولی یکم که گرسنه بشن ازدستم خرمامیخورن روزی چتدساعت درقفس توی اتاقم بازمیزارم میان بیرون براخودشون میگردن بعدمیرن توقفس بعضی اوقات نمیرن یکیشون که میزارم قفس اون یکیشونم میره ولی بیشتراوقات خودشون میرن تویه قفس بایدچیکارکنم که بلبلم مثه بعضی ازدوستان که گقتندروشونشون میشنه سرسفره میاداشتی بشه امکانش هس عـــایا؟ اگــه کسی میدونه راهنمایی کنــه لطفـــأ
elsa : اصلا ارزش نداره که بخاطر یه عکس اینکاررو کنی
نیما : عالی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آیا بلجین مالینوا نژاد مناسبی برای شماست؟

آیا بلجین مالینوا نژاد مناسبی برای شماست؟Resigzed Image Click this bar to view the full image.
آیا شما وقت کافی برای بازی و اجتماعی کردن مالینوا ی خود دارید؟


مالینوا ها سگ های پر انرژی و باهوشی هستند که باید از دوران کودکی نسبت به سگ های دیگر و آدم های غریبه اجتماعی شوند.مالینوا ها به آموزش و تربیت نیاز داردن تا انرژِی خود را صرف فعالیت مفیدی کنند.گروه اجتماعی کردن توله ها یا مهد کودک توله ها برای اجتماعی کردن توله مالینوا شما لازم است.کلاس های تربیت سگ برای آماده کردن مالینویا شما برای زندگی در خانواده مفید است.


آیا شما سگی برای داخل خانه می خواهید؟


سگ های مالینوا به افراد خانواده ی خود خیلی زود عادت می کنند.این نژاد برای نگهداری در قفس ساخته نشده است و باید به افراد خانواده نزدیک باشد.این نژاد با دو لایه مو ریزش مو هم دارد.


آیا حیاط شما نرده دارد؟


مالینوا ها به فعالیت و بازی های روزانه نیاز دارند.پیاده روی های روزانه برای تخلیه ی انرژی این نژاد کافی نیست مگر اینکه شما یک دونده ی ماهر باشید و با سگ خود روزی 5 مایل بدوید.حیاط نرده دار برای بازی و فعالیت امن سگ مالینویا ی شما لازم است.مالینوا ها از بازی بسیار لذت می برند.


آیا از نظر مالی می توانید از سگ خود نگهداری کنید؟


اگر میخواهید سگ بخرید باید در نظر داشته باشید که مسئولیت نگهداری او با شماست و گاهی ممکن است خرج بالایی داشته باشد.آیا بودجه ی مالی شما برای خرید غذا و ویزیت دکتر و ... کافی است؟


آیا مالینوا برای نحوه ی زندگی شما مناسب است؟


چند ساعت در روز باید مالینوا ی خود را تنها بذارید؟هوش و انرژی زیاد مالینوا از خصوصیاتی است که می تواند باعث دردسر در هنگامی باشد که حوصله ی او سر برود.یک صاحب خوب سگ مالینوا با وجودی که روزی 8 ساعت کار میکند از تمام فعالیت های دیگری که او را از سگ خود دور می کند خودداری میکند.مالینوا سگی است که از بودن با صاحب خود لذت می برد و دوست دارد در فعالیت ها و تفریح خانواده پیاده روی-پیکنیک و ....شرکت داشته باشد.اگر شما فردی هستید که از فعالیت در بیرون از خانه و در طبیعت لذت می برید پس مالینوا نژاد مناسبی برای شماست.به هر حال اگر وقت بیشتری برای کار-خانواده و دوستان خود نیاز دارید پس این نژاد برای نحوه و برنامه ی زندگی شما مناسب نیست.


اخلاقیات مالینوا چیست؟


اخلاق مالینوا می تواند از مهربان باشد تا سرد با غریبه ها.البته توجه داشته باشید که این سردی با خشونت و رفتار سگ های ترسیده متفاوت است.
رفتار خوب و مناسب اول به پرورش درست و بعد به آموزش و تربیت و اجتماعی شدن در دوران تولگی مرتبط است و با آشنایی توله سگ با سگ های دیگر-افرد غریبه و مکان های متفاوت بهتر می شود.پارس کردن-گاز گرفتن و ... نباید در سگ مالینوا دیده شود و هر رفتار اینگونه نباید تشویق شود.
بعضی از توله های مالینوا ممکن است در سال اول زندگی خود رفتار عجیب و مشکوکی از خود نشان دهند و یا با شیطنت های خود دردسر ساز باشند ولی معمولا به خاطر تولگی آنهاست و با بزرگ شدن آن ها دیگر مشاهده نمی شود.مالینوایی که رفتار خشن و اشتباه داشته باشد یا بد پرورش داده شده و یا در دوران تولگی اجتماعی نشده است ولی معمولا هر دو در رفتار اشتباه او تاثیر گذاشته است.


چه نوع خانه ای برای مالینوا مناسب است؟


صاحبی که از داشتن و نگهداری مالینوا لذت ببرد کسی است که قبلا تجربه ی نگهداری و تربیت سگ ها را داشته باشد.برای افراد تازه کار اخلاقیات مالینوا ممکن است مناسب نباشد.مالینوا ها هر کاری می کنند آن را به نحو کامل انجام می دهند چه در کار-بازی و ... دوست دارند با شما باشند و اگر شما فردی فعال و طبیعت دوست هستید پس این نژاد برای شما مناسب است ولی اگر وقت زیادی را به کار-خانواده و ... اختصاص داده اید پس بهتر است مالینوا نخرید.


مالینوا چه نوع آموزش هایی نیاز دارد؟


مالینوا به عنوان سگ پر انرژی و باهوش از تولگی نیاز به آموزش دارد.صاحبان این سگ ها ممکن است از سرعت یادگیری سگ خود تعجب کنند ولی دقت داشته باشید که اگر آموزش ها به موقع و کارساز نباشد این هوش و انرژِی می تواند باعث ایجاد دردسر شود.


مالینوا ها در چه کار هایی ماهرند؟


مالینوا ها می توانند هر کاری انجام دهند-هر کاری که صاحبان آن ها بخواهند.این سگ هر کاری از جمله ورزش های مختلف مربوط به سگ-گرد آوری گله-سگ های کاری و سگ های پلیس و ... می توانند انجام دهند.در نظر پرورش دهندگان و مربیان ماهر مالینوا یک سگ بازیگوشی است که برای او آموزش-فعالیت و کار مثل یک بازی می ماند و این نژاد عاشق بازیست.


آیا مالینوا ها سگ های خشنی هستند؟


مالینوا یک نژاد محافظ است و از صاحب خود و خانه اش محافظت می کند.به هر حال یک سگی که خوب پرورش داده شده-تربیت شده و در دوران تولگی اجتماعی شده باشد در هر موقعیتی فکر می کند و بسته به نوع آن درست واکنش نشان می دهد.سگ های خشن معمولا خوب تربیت نشده اند یا در دوران کودکی با غریبه ها و سگ های دیگر نبوده اند.گاهی اوقات هم رفتار خشن ناشی از ترس است.برای جلوگیری از این مشکلات باید سگ خود را از یک پرورش دهنده ی قابل اعتماد تهیه کنید و از دوران تولگی آموزش و اجتماعی شدن او را شروع کنید.


آیا مالینوا ها با کودکان خوب اند؟


بله اگر از تولگی با آن ها بزرگ شده باشند ولی در صورتی که از کودکی رفتار مناسب با کودکان را آموزش ندیده اند پس باید کم کم او را با کودک خود آشنا کنید و در نظر داشته باشید که به علت سایز بزرگ و انرژِی زیاد آن ها هیچ وقت کودک خود را با مالینوا ی خود تنها نگذارید.
بهتر است قبل از آوردن هر سگی به خانه در باره ی آن تحیقیق کنید.این درست است که بعضی از نژاد ها رفتار خوبی با کودکان دارند و برخی دیگر با بچه های سنین بالاتر رفتار بهتری دارند.امن ترین سگی که برای کودکان مناسب است سگیست که از تولگی با آن ها بوده باشد ولی در غیر این صورت می توانید کم کم رفتار درست با کودک را به او یاد دهید.
اول باید به سگ خود اجازه دهید با کودک آشنا شود و بعد از آن به او رفتار و برخورد درست با کودک را یاد دهید.هیچ گاه کودک خود را با سگ تنها نگذارید زیرا ممکن است با آزار سگ باعث بروز رفتار خشن از آن ها شود.
مالینوا ها با حیوانات و کودکان رفتار خوبی دارند ولی مانند سایر سگ های کاری دیگر نسبت به وسایل خود میتوانند حساس باشند یا اگر فعالیت روزانه نداشته باشند کودک شما یا حیوانات دیگر را دنبال کنند.پس همیشه آموزش اولیه در رفتار سگ تاثیر خواهد داشت.علاوه بر آن فعالیت های روزانه لازم است تا انرژی سگ تخلیه شود.
در نظر داشته باشید که کودکان هیچ گاه نیابد با سگ ها(هر نژادی)تنها گذاشته شوند.


آیا مالینوا با جرمن شپرد متفاوت است؟


مالینوا هم از نظر ظاهری هم از نظر اخلاقی با جرمن شپرد متفاوت است.مالینوا نسبت به جرمن شپرد کوچکتر و با اسکلتبندی ظریف تری است.مالینوا ها صاف تر اسیتاده به حالت مربع و بیشتر به روی پنجه های خود حرکت می کنند در حالی که پشت جرمن شپرد شیب دارد و بر کف پا های خود حرکت می کند.صورت مالینوا باریکتر است و گوش های کوچکتری نسبت به جرمن شپرد دارد.موهای آن ها به رنگ قهوه ای و نوک موها سیاه است در حالی که معمولا جرمن شپرد به رنگ قهوه ای است و زینی مشکی به تن دارد.


گردآوری:مسی عزیز
ترجمه:درسا
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

mofos