پت شاپ پرشین پت |سگ |گربه |
Follow Us
facebook twitter blog google

مليكا : سلام من يك هفته هستش كه يك سك شيتزو مثلا تربيت شده از مادرش گرفتم ولي بامشگل دستشويي روبرو شدم تو خونه ازاد هست وبرأي خودش ميگرده بؤ ميكنه ولي تا غافل ميشم يكم جيش ميكنه تا من ميبينم ودعواش ميكنم ميره روي روزنامه اي كه توحمام انداختم درش هم هميشه بأزه جيش ميكنه ومن هميشه دلشوره دارم زمانيكه بعد دعوا ميره روي سرجاش جيش كنه فورا تشويقي ميدم واصلا زمانش رو نميدونم كه چه موقع جيش داره و بعضي فرمانهاي أصلي روهم نميدونه اگه امكان داره ممنون ميشم كمكم كنين
mohammadreza : اگه به توله سگ مه خودشو تکان میدهد نزدیک باشیم چه مشکلی داره
رضا : سلام فلاور باکس دارم الان 2روز که بیحال شده .کلا گوشه آکواریوم میره و بر عکس میشه .یعنی شکم بالا کمر پایین
Alireza : سلام به نظر شما سبيرين هاسكي باهوشترو بهتره يا ژرمن شپرد منموندم كدومو بخرم
ایران : چوب خدا صدا نداره و شکارچیه خودش چنین بلایی رو تجربه میکنه...
قاسم : با سلام
من یک بلبل مدت 6 ماه بزرگ کردم و اهلی شد و الان در طبیعت انرا رها کردم به نظرتون میتونه توی طبیعت زندگی کنه یا نه خواهشا جواب بدین چون نگرانشم
قاسم : با سلام
من یک بلبل مدت 6 ماه بزرگ کردم و اهلی شد و الان در طبیعت انرا رها کردم به نظرتون میتونه توی طبیعت زندگی کنه یا نه خواهشا جواب بدین چون نگرانشم
عماد شیخ : با سلام
من دو عدد مرغ عشق داشتم که آنها تخم گذاشتند ولی در حین تخم گذاری هم تخم هایشان خراب شده و هم خودشان مردند لطفا راهنمایی کنید و من چکار کنم تا مرغ عشق هایم آواز بخوانند هر چی بکنم آنها آواز نمی خوانند آنها 3 عدد نر و 3عدد مادی هستند و بگویید کاری کنم که مرغ عشق هایم در حین تخم گذاری نمیرند
با تشکر
زهرا : سلام دوستان من یه عروس هلندی دارم خیلی نازه اسمشو گذاشتم چیکو فندقم خیلی قشنگه
ژوپیتر : خوب استخوون کبابی با اب پز فرق داره بخصوص مرغهای ماشینی که استخونهای نرمی دارن . من همیشه مرغ اب پز شده همراه استخون به سگم میدم البته خودم استخون و جدا میکنم تا مطمین بشم حسابی نرم شده و تیز نیس
ali : سلام به نظر من بزلذ تیتو چون اسم عروس هلندیم بوده خیلی جالبه
ربات تلگرام : جالب بود
نرگس فراز : سلام.روزتون بخير دوستان من يه جوجه تيغي ميخوام ماده يا نر فرقي نداره .اگر جفت هم بود ميخوام لطفا بهم اطلاع بديد ممنون
ho3ein : با سلام من میخواهم جوجه میان بگیرم به نظرتون
چه اقداماتی رو باید انجام بدم.
کیوان : سلام.من یه مرغ عشق دارم تقریبا دو سه ماهشه بعد تصمیم گرفتم دستیش کنم.بعد تقریبا نصفه روزی تنهاش گذاشتم بعد ارزن ریختم رو دستم اومد نشست رو دستم خورد تا یه هفته که این کار رو کردم بهم گفتن باید از قفس بیرونش بیاری بعد آوردمش بیرون گرسنه هم بود ولی دستم رو که می بردم جلوش ارزن بخوره فرار می کرد.لطفا بگید که چکار کنم کامل دستی شه و بیرون از قفس غذا هم بخوره؟؟؟ بال هاشم چیدم.

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

* توضیحاتی کلی در مورد کن کرسو *‬

Cane Corsoآنها جز‪ ‬سگهای بزرگ هستند اما بدون هر گونه افراط گری در رفتار و یا خصوصیاتش , آنها جز نژادهایی هستند که برای زندگی در داخل خانه , ایده آل هستند . کن کرسو قدرتمند , چالاک و نیازمند ورزشهای روزانه هست . در حالیکه آنها بذاق دهان کمتری نسبت به نژادهای ماستیف دارند ولی می بایست مراقب آب دهانشان باشید . مخصوصا زمانی که آنها هیجان زده یا شگفت زده می شوند , آب دهانشان قابل توجه هست .
گردنشان بلند و قدرتمند هست , بدنشان از عضله هایی متراکم تشکیل شده است . نر این نژاد قدی در حدود ۶۴ تا ۶۸ سانتی متر و وزنی در حدود ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم دارند , ماده کن کرسو قدی در حدود ۶۰ تا ۶۴ سانتی متر و وزنی در حدود ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم را دارا هستند .
آنها مطیع , محافظ و همچنین فرمان بردار هستند . کن کرسو را می بایست در سنین کودکی با بقیه ی حیوانات و انسانها آشنا شود . آنها نژاد بسیار قدرتمندی هستند و می بایست صاحبی داشته باشند که به آموزشهای آلفا و اطلاعت پذیری آشنا باشد . اطلاعت پذیری و اجتماعی شدن , از آموزشهایی است که در سنین کودکی باید ببینند . کن کرسو رفتارهای سلطه جویی دارند و در هر دو جنسیت نر و ماده این نژاد , تمایل به رهبری و سلطه گری نسبت به خانواده و صاحب خود دیده شده است .
کن کرسو یکی از بهترین انتخاب ها برای صاحبان با تجربه هست , کسانی که وقت خود را برای آموزش و اجتماعی کردن به کار می برند .
آنها به خانواده اشان بسیار وفادار هستند و جز عالی ترین نژادها برای نگهبانی هستند . خصوصیت و غریزه ی محافظت آنها , باعث شده که بیشتر بر فرد و انسانها تمرکز کنند تا بر اموال ! نگاه جسورانه , با عظمت و عمیق کن کرسو باعث شده که دلیل بازدارنده ای برای کسانی که قصد آزار را دارند , باشد . زمانی که اخطار می دهند و یا احساس خطر می کنند , پارس بلند و قوی آنها , کافی است که تهدید کننده ای را دلسرد کند .
آرزوی آنها با خانواده بودن هست و برای داخل خانه , مناسب هستند . اگرچه آنها تحمل تغییرات آب و هوایی را دارند , اما آنها تحمل تنهایی و انزوا را ندارند . تنهایی و انزوای یک کن کرسو موجب شنیدن پارس های آزار دهنده ی آنها می شود و سپس رخ دادن رفتارهای مخربانه و مشکلات عدیده ی دیگر می شود . آنها از بودن و شرکت داشتن در فعالیتها در کنار خانواده اشان بسیار لذت می برند و پیاده روی و ورزش کردن جز تفریحات آنها محسوب می شود .* خلق و خوی کن کرسو *

رفتارها و خلق و خوی کن کرسو در fci بصورت زیر بیان شده است :
کن کرسو باهوش و فعال هست . او دیده بان بی نظیری است و همچنین سگ نگهبانی قدرتمندی است . آنها مطیع هستند و با صاحبش مهربانند , با بچه ها و خانواده با محبتند . در صورت لزوم , به محافظی وحشتناک و شجاع تبدیل می شود و از خانواده , خانه و اموالش محافظت می کند . او به راحتی تربیت می شود .

با توجه به غریزه ی محافظ بودنش , کن کرسو با غریبه ها محتاطانه برخورد می کند , اما آنها را هرگز نباید به عنوان مهاجمی محتاط , تعریف شوند , منظور از احتیاط , هوشمندی و موقعیت شناسی است و احتیاط , به ویژه در مواقع خطر از روی فرار یا ترس نیست , بلکه برای تشخیص خطر و راه مقابله با آن هست . احتیاط کن کرسو شامل هیچ نوع پرخاشگری نمی شود . پرخاشگری بی دلیل و رفتار سرد و خشک , جز خصوصیت های غیر قابل قبول برای استاندارد این نژاد هست . با پذیرفتن آموزشهای اجتماعی شدن در سنین کودکی اش , کن کرسو می بایست خود را عضوی از اجتماع بداند و بتوان آن را بدون رخ دادن حادثه ای در مکان های عمومی ای برد . توضیح استاندارد کن کرسو آنست که سگی با ثبات هست که در مواقع ضروری , روحیه ی محافظ بودن خود را نشان می دهد . نقش آلفا بودن صاحبشان باید در اوایل به کن کرسو اثبات گردد , به همین علت کن کرسو یکی از بهترین انتخاب ها برای صاحبان با تجربه هست .
بر خلاف اطلاعات ارائه شده توسط بعضی از پرورش دهندگان , کن کرسو نباید بی دلیل حالت تهاجمی داشته باشد . یک کن کرسو اصیل نباید این خصوصیت را داشته باشد . مسلما آنها مانند لبردور رتریور نیستند و ذاتا با غریبه ها و . . . رفتار دوستانه ای ندارند . آنها می بایست بی تفاوت باشند مگر فقط زمانی که تهدید واقعی ای باشد . کن کرسو جز نژادهای سگ های کاری است و سابقه آنها برای شکار گراز , نگهبانی از مزارع و املاک قابل توجه هست .

بسیاری از علاقه مندان کن کرسو , از ابهت و چهره آن خوششان می آید و عده ی دیگری به این دلیل علاقه مندند چون به دنبال سگ گارد هستند . جنبه های بسیار دیگری وجود دارد که می باسیت قبل از اتخاذ تصمیم خرید کن کرسو مورد بررسی قرار بگیرند . کرسو می تواند یک سگ خانواده ایده آل و با بچه ها مهربان باشد اما این مطلب مستلزم اجتماعی شدنش در سنین تولگی اش هست . به یاد داشته داشتید که کرسو همانند بقیه ی نژادهای گارد به هیچ عنوان مناسب کسانی که تا به حال سگ نداشته اند , مناسب نخواهد بود . آنها جز نژادهای بزرگ هستند و فضای زیادی را در خانه و ماشین می طلبند . وزن زیاد آنها باعث خواهد شد که در صورت توجه نداشتن به زمان حضورشان در کنار کودکان , صدمات نا خواسته ای را به بار آیند . آنها دوست دارند که هر جایی که اعضای خانواده اش می روند , بروند و آنها را دنبال کنند .
* کن کرسو توصیه نمی شود به :

+ سالمندان و افراد ضعیف :
اگر کن کرسو به درستی آموزش ندیده باشد , احتمال به وقوع پیوستن صدمات نا خواسته هست . آنها به علت سایز , وزن و قدرت زیادشان به صاحبانی نیازمندند که ضعیف نباشند مگر آنکه به خوبی تربیت شده باشند .

+ کودکان خردسال :
کودکان خردسال به راحتی از توله سگ یا سگ بالغی که هیجان زده شده باشد , صدمه خواهند دید . کن کرسو ای که به خوبی آموزش دیده باشد , معمولا رفتار بسیار مهربانانه ای با کودکان خواهند داشت , اما می بایست حتما برای جلوگیری از هر نوع صدمه ی خواسته و نا خواسته همیشه در هنگام حضور آنها , مراقب کودک باشند .

+ افرادی که مشغولیت زیادی دارند :
مردمی که به مسافرتهای بسیاری می روند و مدت زمان زیادی نیز در مسافرت هستند , به هیچ عنوان نباید کن کرسو بخرند . کن کرسو نسبت به خانواده اش بسیار وابسته است و سگی است اجتماعی . همانطور که قبل تر نیز اشاره شد , تنهایی موجب بروز مشکلات عدیده ای است .
لطفا قبل از خرید کن کرسو و یا هر نژاد دیگری , ببینید که چه نوع شخصیت و خصوصیت های رفتاری ای از نژاد مورد نظرتان را انتظار دارید و با توجه به این ملاکها اقدام به انتخاب نژاد بکنید .‫*‬ رفتار کن کرسو در مقابل کودکان چه گونه هست ؟

کن کرسو کودکان را بسیار دوست دارد , اما آنها در زمانی که در کنار کودک هستند , لازم هست که حتما والدین یا حضور فیزیکی داشته باشند و یا کاملا مراقب باشند , فراموش نکنید کن کرسو جز نژادهای گارد هست .


* مشکلات رفتاری کن کرسو چه مواردی هستند ؟

مشکلات عدیده ای , چون موارد زیر در کن کرسوها دیده شده است :
۱‫-‬ تمایل آنها به سلطه جویی نسبت به صاحبشان
۲‫-‬ بازی هایی چون گاز گرفتن
۳‫-‬ پرخاشگری بی مورد و زیاد سگ
۴‫-‬ رفتارهای خجالتی و یا رفتارهایی چون ترس
۵‫-‬ جویدن و رفتارهای مخربانه
۶‫-‬ پارسهای بی مورد و بیش از حد

همیشه به یاد داشته باشید که بهترین و ساده ترین راه برای مشکلات بالا جلوگیری و پیشگیری از آنها است که این مستلزم دانایی صاحب کن کرسو هست . جز بهترین راه ها , اجتماعی کردن کن کرسو در سنین کودکی , آموزشهای اطلاعت پذیری و پایه ای و ورزشها و فعالیت های بدنی روزانه , بیشترین نقش را برای جلوگیری بروز مشکلات ایفا می کنند .
اجازه ندهید که توله سگتان کارهایی را انجام دهند و سپس شما به فکر راه برخورد صحیح و . . . باشید . اگر رفتار مخربانه و اشتباهی از توله سگتان سر زد , نباید اجازه ی جا افتادن و یا تکرار آن رفتار را دهید , چرا که اگر پس از مدتی آن رفتار برایشان عادی شود , درست کردنش بسیار دشوار هست و صبوری بسیاری را می طلبد .
می بایست زمانی را برای با کن کرسو بودن چه در زمان ورزشش و چه برای آموزش دادن و همراهی اش در طول روز کنار بگذارید و در این زمان مراقب باشید که همانطور که آموزش داده اید رفتار کند و اگر کاری را مخالف آن انجام داد , همان موقع برای رفع آن وقت بگذارید و به آینده نسپاریدش , اگرچه , چه آموزش و چه صحیح کردن رفتار سگها هم نیازمند زمان و هم نیازمند استمرار آنهاست , آنقدر که برای آنها ملکه شود .


* تفاوت میان پرخاشگری و محافظ بودن , چیست ؟

سلطه جویی در هر موقعیتی را پرخاشگری تعریف می نامند . پرخاشگری نیرویی غیر ضروری است . پرخاشگری را نباید هیچگاه با خصوصیت محافظ بودن یک نژاد به اشتباه گرفته شود . محافظ بودن سگ به آن معنی است که قدرت و سلطه جویی خود را در مواقع ضروری برای حفاظت از خانواده و املاک به کار ببرد .
خصوصیت صحیح یک کن کرسو آنست که به طور غریزی , پرخاشگری نداشته باشند . اگرچه کن کرسو و نژادهای گارد دیگر همانند بسیاری از نژادهای دیگر , ممکن است به دلایل متعددی رفتارهای پرخاشگرانه ای از خود نشان دهند و به یک مهاجم تبدیل شوند . رفتارهای پرخاشگرانه بیانگر آنست که سگ به درستی اجتماعی نشده و یا به درستی آموزش ندیده باشد , این آموزش مربوط به صاحب سگ و هم خود سگ هست . درصد بسیار کمی از سگها به طور خاصی تمایل به پرخاشگری دارند . همین امر دلیلی بر اهمیت آنست که قبل از خرید توله سگی , پدر و مادر آن را ببینید و رفتار آنها را مورد بررسی قرار دهید , اگرچه واضح هست که در بسیاری از موارد دیدن پدر و مادر توله سگ , امکان پذیر نخواهد بود .
بعضی از سگها تمایل به خصوصیت هایی خاصی دارند که ممکن است زمینه ای برای بروز رفتار پرخاشگرانه ی آنها باشد . یک سگ قدرتمند ممکن هست به خاطر سلطه جویی اش رفتار پرخاشگرانه ای داشته باشد . ممکن هست عدم اجتماعی شدن با انسانها موجب بروز ترس و دلیلی برای پرخاشگری آنها باشد و یا به علت اجتماعی نشدن با سگها دیگر , رفتار پرخاشگرانه ای با سگهای دیگر داشته باشد .
بسیاری از پرخاشگری ها می تواند به وسیله ی آموزش صحیح و مناسب و اجتماعی شدن در سنین کودکی جلوگیری شوند و مهم ترین نکته آنست که هیچگاه نباید به علت رفتار پرخاشگرانه ی آنها , آنها مورد تشویق قرار گیرند .
به یاد داشته باشید که سگ پرخاشگر در مواقع بسیاری مطیع صاحب خود نخواهد بود و این مطلب امکان بروز حوادث جبران ناپذیر را در مراکز عمومی بسیار افزایش خواهد داد .
مهمترین خصوصیت یک نژاد و یک سگ برای صاحبش مطیع بودن آنهاست , اگر سگ گاردی کاملا به صاحبش نشان داده باشد که آن آلفا هست و مطیع آن نخواهد بود , به آن معنی که هر کاری که دوست داشته باشد می کند با این تفاوت که سگ گارد قدرتمند است و توانایی هایش را می تواند در هر جهتی که خودش صلاح بداند استفاده کند , این معنی دیگریست از واژه ی فاجعه !!!
بعضی از افراد تفاوت میان پرخاشگری و غریزه ی محافظت را نمی دانند , اگر سگی در زمانی که هیچ تهدید و خطری نیست و کاملا بی دلیل پارس کند و حالت گارد بگیرد , آن عمل حفاظت نیست و نشان از پرخاشگری آنست . یک سگ محافظ می تواند خطر واقعی را تشخیص دهد , به همین علت , اگر شما یک سگ واقعی محافظ دارید , شاید شما هیچگاه این مطلب را ندانید که سگ گارد واقعی در کنارتان هست , مگر زمانی که شما واقعا در خطر باشید .
اگر شما کن کرسو و یا هر سگ و نژاد گارد دیگری را از کودکی در کنارتان داشته اید و آموزشهای اطلاعت پذیری و اجتماعی شدن را به درستی آموخته باشد , شما با نژاد گاردی قدرتمند , در عین حال بسیار مهربان و همچنین محافظ بسیار عالی ای برای خانه و خانواده اتان , فقط در موارد ضروری خواهد بود .
چون شاید دوستانی آشنایی با این نژاد نداشته باشند , مجبورم شدم عکسهای زیادی از این نژاد بگذارم . البته سعی کردم از سایز و حجم معقولی بر خوردار باشند .


__________________
نظرات کاربران
  • 0
    سلام.راستش با مطالب کاملی که گذاشتی کار رو خیلی راحت کردی.لارم میدونم ارت تشکر کنم
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

تربيت

تربیت

ماده

آموزش

نام

مورد

فیلم

خطر

عکس

همه

چیز

نگهداری

4

پرورش

شیتزو

ی

فروش

احـســاس

بیگل

بزرگ

انواع

خصوصیات

نژاد

.

همستر

مناسب

دهان

رتریور

معرفی

محافظ

سگهای

جنگ

غذا

مشخصات

مطالبی

صاحب

کشور

دیگر

خرید

دنیا

مطالب

بهترین

اموزش

کلی

بدون

گیاه

علت

کجا

عکسهای

گاز

زمانی

مقاله

تصاوير

اطلاعات

گارد

اصل

عكس

خلق

قیمت

هاى

آید

نگهبان

رفتاري

کنی

بهترين

وحشتناک

قفقاز

فرمان

درمورد

متعلق

شرح

اطلاعاتی

توضیحات

کین

فیلمهای

فروشی

خوششان

گیرنده

سوپ

کنه

بردار

مهدی

روتوایلر

ن

سگهاي

دانلود

نگهبانی

براى

كني

عالی

دوبرمن

توضیحاتی

کرسو

قدرتمند

س

tabid

بازیهایی

بـا

بـه

آب

سن

من

سگه

کن

حال

پامرانین

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

mofos