پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بچه ها و گربه ها ، بخش اول

بچه ها و گربه ها ( ترجمه )


گربه ها ممکن است یکی از بهترین اعضای خانواده های دارای کودک شوند . گربه هایی وجود دارند که بهترین دوست بچه ها هستند و از زندگی در کنار آنها لذت میبرند .
اگر دارای کودک هستید و میخواهید بدانید که چه زمانی باید چه نوع گربه ای را وارد خانه تان کنید و یا اگر گربه دارید و میخواهید بدانید که چطور میتوان او و کودکتان با یکدیگر دوست شوند ممکن است این مقاله به کارتان بیاید .
قبل از آوردن گربه موارد مهمی باید در نظر گرفته شود که چه نوع گربه ای را در چه زمانی میخواهید بیاورید . همچنین در این مقاله توضیح داده خواهد شد که چرا گربه ها اکثرا برای خانواده های دارای بچه بهتر از سگها هستند .

انتخاب گربه ای مناسب با توجه به سن کودک شما
یکی از موارد مهم قبل از آوردن گربه در خانه ای کودک در آن وجود دارد رضایت قلبی پدر و مادر کودک است ، زیرا آنها قرار است از گربه نگهداری کنند و یک صاحب ناراضی موجب به وجود آمدن حیوانی نارحت و ناراضی است . بنابراین اگر میخواهید گربه را فقط برای سرگرم شدن کودکتان بیاورید بهتر است از آوردن گربه منصرف شوید .
هیچگاه مسئولیت گربه ای را کاملا به کودکتان نسپارید و به یاد داشته باشید گربه یک موجود زنده است نه وسیله ای برای آموزش مسئولیت پذیری برای کودکان شما .
مسئولیت کار های گربه را خودتان به عهده بگیرید و فقط بگذارید کودک در بخشی از آنها به شما کمک کند و در آن هنگام هم کار کردن کودک را زیر نظر داشته باشید .
یک بچه گربه روزانه نیاز به بازی ، شانه کردن موها ، ارتباط با انسانها و تمرین و فعالیت های بدنی نیاز دارد . کودک شما ممکن است بتواند از پس بازی و ارتباط با انسان نیاز های گربه را برآورده کند ولی نمیتواند از پس پاک کردن ظرف خاک ، شانه کردن موها و تمرین دادن گربه بر آید و این وظیفه شماست .
قبل از آوردن گربه مطمئن شوید که همه ی اعضای خانواده با آوردن حیواند موافقند . اگر مسئولیت هایتان برای نگهداری از بچه های کوچکتان زیاد است بهتر است صبر کنید تا کودکتان بزرگتر شده و از شدت مسئولیت هایتان کاسته شود تا بتوانید گربه و کودکانتان را به نحو احسن نگهداری کنید .
خانه هایی که در آنها بچه وجود دارند معمولا شلوغ تر و پر سر و صدا تر از خانه های معمولی هستند پس بهتر است شما گربه ای آرام را به خانه بیاورید و به یاد داشته باشید هیچگاه به فرزندانتان اجازه ندهید به حیوان ظلم کنند و او را مانند یک اسباب بازی بدانند و حکایتتان مثل آن دختر بچه پنج ساله نشود که گربه ای را آرایش کرده و در مقداری لباس پیچیده و از دمش آن را در حیاط به دنبال خود میکشد و میخندند .
گربه ها بر خلاف سگها به نوازش های آرام و مودبانه نیاز دارند ولی بچه ها مخصوصا پسر بچه ها علاقه دارند که به دنبال حیوان بدوند و آن را به زور در بغل گرفته و نوازش کنند . اگر شما دارای کودکان پرانرژی یا هایپر هستید گربه انتخاب خوبی برای یک حیوان خانگی نیست .
گربه ها از سگها سریع تر و دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند و اگر احساس کنند که دارند توسط کودکی اذیت میشوند از او دور شده و یا بر ارتفاع بلندی میپرند و از دسترس او دور میگردند و برخلاف سگها ممکن نیست به کودکان حمله کرده یا به آنها آسیب بزنند .
به یاد داشته باشید برخی از گربه ها هیچگاه به بودن در خانواده ای با کودک عادت نمیکنند و برخی کودکان هیچگاه به گربه به عنوان یک موجود زنده و دارای حق زندگی نگاه نمیکنند . آوردن گربه در خانه ای که بجه در آن وجود دارد تصمیم مهمی است و نیاز به دقت و تقکر دارد .

ادامه دارد ...

ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Pet Education
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos