پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مراقبت از گربه مادر (ترجمه)گربه مادر نیاز به مراقبت ویژه ای برای تامین شیر و گرما برای بچه گربه های تازه متولد شده اش دارد. 2 تا 3 هفته ی اول بعد از تولد برای گربه ی مادر و بچه ها به یک اندازه مهم است.


اتاق آرام
گربه مادر و بچه گربه ها باید اتاقی آرام با درجه حرارت گرم داشته باشد.
بچه گربه ها نیاز به گرما دارند به این دلیل که آنها قادر به گرم نگه داشتن خودشان نیستند و بچه گربه ای که سرد است یا سرما خورده است ممکن است در خطر باشد.

بچه گربه ها به سرعت در 2 تا 3 هفته ی اول رشد میکنند، بنابراین لازم است که توجه کنید که شیر نوشیدن و رشد آنها به اندازه ی طبیعی باشد.
بچه گربه ها معمولا شکمی چاق دارند و به مقدار زیادی می خوابند.

گربه مادر و بچه گربه ها برای استراحت باید یک جعبه راحت همراه با پتو و حوله داشته باشد.
حوله ها را به محض کثیف شدن عوض کنید؛ چون احتمال دارد که بچه گربه ها در این حوله ها مدفوع کرده باشند.
جعبه خاک مادر و غذا و ظرف آب را نزدیک جایی که برای خواب مادر و بچه ها در نظر گرفتید قرار دهید.

تغذیه گربه مادر
گربه مادر نیاز به کالری بیشتر و کلسیم اضافی به منظور فراهم کردن مواد مغذی لازم برای بچه گربه ها دارد. تغذیه را با غذاهایی که آب بیشتری دارند و غذای مخصوص بچه گربه (که قبل از متولد شدن بچه گربه ها به گربه ی مادر میدادید) شروع کنید.

غذای بچه گربه را از نوع بسیار با کیفیت انتخاب کنید و این رژیم را حتی پس از تولد بچه ها ادامه دهید. همچنین مقداری KMR به رژیم غذایی او اضافه کنید.

گربه مادر در هر 2 تا 3 ساعت یک بار به بچه گربه ها شیر خواهد داد. اجازه دهید که مادر، هر زمان که میخواهد به بچه ها شیر بدهد، به این دلیل که او دقیقا میداند انجام چه کاری لازم است و چه زمانی باید به هر کدام از بچه گربه ها شیر بدهد.

((در مورد این قسمت، در مقاله ی راهنمایی برای بارداری گربه (ترجمه)
http://persianpet.org/forum/thread77303.html#post501581 توضیحات بیشتری داده شده.))


ترشحات
در هنگام تولد، مطمئن شوید که گربه مادر تمام جفتِ جنین را خارج کرده است، در غیر این صورت ممکن است گربه آلوده شده و دچار عفونت شود.

برای هر بچه گربه باید یک جفتِ جنین وجود داشته باشد. لازم است این جفت ها دور ریخته شود به این دلیل که مادر نیازی به خوردن آنها ندارد.

گربه مادر پس از زایمان ترشحاتی خواهد داشت. این ترشحات قهوه ای تیره و در واقع خون هستند که باید از بدن خارج شده و از بین بروند.

ترشحات حداکثر 7 تا 10 روز طول میکشد و اگر همچنان ادامه داشت و بوی عفونت میداد، گربه را نزد دامپزشک ببرید، به این دلیل که ممکن است گربه دچار عفونت شده باشد. اگر همچنین تب هم داشته باشد، آن نیز نشانه ای از عفونت است.این ترشحات را میتوان با اکسی توسین، دارویی که موجب انقباض رحم میشود متوقف کرد.

ورم پستان
ورم پستان عارضه ای که امکان رخ دادن آن بعد از تولد بچه ها وجود دارد. این عارضه عفونت غدد پستان است و زمانی رخ میدهد که تولید شیر مادر بیش از نیاز بچه هاست و به این صورت است که سینه ها و غدد پستان قرمز و متورم خواهند شد. اگر مادر دچار ورم پستان شد، به بچه ها اجازه ی شیر خوردن نخواهد داد و لازم است شما خود برای تغذیه ی بچه گربه ها اقدام کنید.

تب شیر
eclampsia (تب شیر)با فقدان کلسیم در گربه های مادر ایجاد می شود. گربه مادر برای تولید شیر نیاز به کلسیم بیشتری دارد. علائم آن عبارتند از تشنج، تحریک پذیری، نفس نفس زدن و لرزش عضله است. در مواردی که مادر کمبود کلسیم دارد بچه گربه ها به صورت دستی تغذیه می شوند.

معاینه دامپزشک
برای اطمینان از سلامتی گربه مادر او باید مورد معاینه ی دام پزشک قرار بگیرد و اگر او قبلا واکسینه نشده باشد دامپزشک او را واکسینه خواهد کرد و همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کرم های گرد دارو دریافت خواهد کرد.
ترجمه: خاله ی شانی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos