پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تشنج و صرع در گربه ها(ترجمه

)


صرع بیماری است که به وسیله ی تشنج(حملات ناگهانی) قابل تشخیص است، و گاهی اشتباه تشخیص داده می شود.
علائم و انواع صرع در گربه:
تشنج ممکن است چند یا تنها یکی از نشانه های زیررا در بر داشته باشد.
*از دست دادن هوشیاری
*انقباض عضله
*توهم{خطاهای حسی}
*ادرار و مدفوع وترشح بزاق غیر ارادی
*عدم شناسایی مالک
*رفتار شرورانه
*آهسته قدم زدن
*عدم تعادل و دویدن دایره شکل

تشنج معمولن شامل سه مرحله می شود. اولین مرحله شنیداری ست. رفتار گربه دراین مرحله غیر عادی ست. گربه عصبی است و مدام در جستجوی مالک خود می باشد. بی قراری، لرزش و تراوش بزاق در این مرحله اتفاق میافتد وطول این مرحله ممکن است از چند ثانیه تا چند ساعت متغیر باشد.

مرحله ی دوم خود تشنج است که از چند ثانیه تا حدود 5 دقیقه طول می کشد. ممکن است همه ی عضلات بدن مورد حمله ی تشنج قرار بگیرد. گربه معمولن به زمین سقوط کرده و به پهلو می افتد، و به نظر می آید که از اوضاع پیرامون خود در این مرحله بی خبر باشد. کنترل سر از بین می رود و گربه دچار ادرار و مدفوع غیر ارادی و یا ترشح بزاق می شود. همان طور که گفته شد این مرحله تا 5 دقیقه طول می کشد ، اما تشنج های طولانی تری هم گذارش شده است.

تشنج برای تماشا کننده وحشت انگیز است، اما باید مطمعن شوید که گربه با تشنج درد نمی کشد. آیا انگشتانش را در دهان خود گذاشته؟در این صورت از این کار جلوگیری کنید. شما سعی می کنید گربه را از صدمه به خود دور کنید، اما بهتر این است که اجازه دهید کف زمین دراز بکشد. اگر درجه ی حرارت بدن گربه بیش از اندازه بالا برود، نیاز مند درمان فوری می باشد.

بعد از تشنج گربه دچار اشتباهات فراوان می شود و آگاهی کامل از اطراف ندارد. همچنان تراوش از دهان داشته و ناموزون قدم برمی دارد. ممکن است موقتن اطراف را به خوبی نبیند. این مرحله به خودی خود زیاد طول نمی کشد.
با توجه به چزئیات گفته شده،اگر گربه ی شما این نشانه ها را دارد، لازم است که نشانه ها را به دامپزشک شرح بدهید تا او تشخیص درستی داشته باشد. بعد از تشنج است که گربه نیازمند توجه و مراقبت شماست تا هوشیاری اش را دوباره بدست آورد.علل
تشنج ممکن است به دلایل متفاوتی به وجود آید. ازقبیل:صدمه(براثر ضربه خوردن)، عفونت ها، تومورها،صرع, مصرف یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی. اگر گربه ی شما دچار تشنج می شود، اولین کار این است که علت را تشخیص دهید. تشنج نباید بدون درمان رها شود، چرا که می تواند اولین نشانه از زمینه های بیماری باشد.

تشخیص
دامپزشک شما نیاز به تاریخچه ای کامل از گربه تان دارد. نگرانی اصلی این است که گربه دچار ضربه ی مغزی شده باشد، یا در معرض مواد سمی و شیمیای یا توهم زا باشد. به عنوان معاینه ی فیزیکی می توان گفت از گربه باید آزمایش خون و تست نوار قلب گرفت. به این وسیله می توان از داشتن یا نداشتن اختلالات کبد، کلیه، قلب وخون مطمعن شد.

درمان
اگر امکان یافتن علت تشنج نبود، احتمالن دامپزشک شما تنها به تجویز داروهای ضد تشنج خواهد پرداخت. اگر فورن تشنج بعدی هم اتفاق افتاد، درمان بیشتر لازم است. اگر تشنج مداوم است، تستهای بیشتر برای دانستن علت ضروریست. اگر تشنج هر 30 روز یک بار اتفاق می افتد، احتمالن دامپزشکتان درمان ضد تشنج را به صورت مادام العمر تجویز خواهد کرد.

نظارت
داروها را طبق دستورالعمل دامپزشک به گربه دهید. داروهای ضد تشنج به هیچ وجه نباید ناگهان قطع شوند. دامپزشک دستورات لازم را برای زمانی که باید دارو قطع شود به شما ارائه خواهد داد.

ترجمه:فرشته.ا
منبع:cats.about.com
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos