Follow Us
facebook twitter blog google

 • آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند ◄ آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند
    آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند جواب سوالی که همه به دنبال جوابش هستند. سگ باهوش تر است یا گربه ؟ پژوهشگران تحقیقات زیادی در رابطه با هوش حیوانات انجام داده اند و از همان ابتدا با دشواری های زیادی روبرو بوده اند. پژوهش های دانشمندان در دهه های اخیر نشان می دهد که ارتباطی بین اجتماعی بودن و گروه گرایی پستانداران با اندازه مغز متناسب با هیكلشان وجود دارد. بر اساس این گزارش ها، طی میلیون ها سال مغز سگ ها نسبت به مغز گربه ها رشد بیشتری داشته است چرا كه گونه های اجتماعی تر حیوانات نسبت به جانوران منزوی تر نیاز به قدرت مغزی بیشتری دارند.
  اطلاعات بیشتر...
 • ریزش مو ی گربه ◄ ریزش مو ی گربه
    ریزش مو ی گربه گاهی موهای بدن گربه به صورت ناحیه ای دچار ریزش خواهد شد که می تواند در اثر استرس، دعوا و یا نزاع با گربه های دیگر باشد. در صورت تورم و التهاب در یک ناحیه مشخص از پوست بیشتر به علت عوارض پوستی مختلف مانند درماتیت یا موارد مشابه خواهد بود. ریزش مو گاهی نیز به علت بیماری های عمومی و اختلالات هورمونی می باشد که در این حالت لازم است به آن توجه بیشتری شود. در اثر تغییرات درجه حرارت محیط و یا در فصول مختلف سال نیز مو ریزی وجود خواهد داشت که یک حالت طبیعی می باشد.
  اطلاعات بیشتر...
 • شیوه ی تمیز کردن دندان سگ و گربه ◄ شیوه ی تمیز کردن دندان سگ و گربه
    شیوه ی تمیز کردن دندان سگ و گربه مناسب ترین راه رعایت بهداشت دندان های سگ و گربه مسواک زدن روزانه آنهاست. پلاک دندانی تجمع باکتریها در بین دندان و لثه می باشد. گاهی تجمع بیش از حد پلاک دندانی می تواند موجب عفونت و پیشرفت آن باعث جدا شدن دندان از استخوان آرواره می گردد که اضافه بر ازدست دادن دندان، عفونت زیر لثه ها می تواند گسترش یافته و اندام هایی مانند کبد ، کلیه ها و قلب را درگیر سازد.
  اطلاعات بیشتر...
 • پنهان شدن بچه گربه ها ◄ پنهان شدن بچه گربه ها
    پنهان شدن بچه گربه ها هنگامی که شما بچه گربه ای جدید را به خانه خود می اورید برایتان یک ماجرای جالب و هیجان انگیز است ،اما همیشه به یاد داشته باشید که بچه گربه جدید با حدا شدن از خانواده اش ضربه روحی جدی خورده است و برای او اصلا این ماجرا هیجان انگیز نیست .
  اطلاعات بیشتر...
 • شوره موی گربه های Dandruff ◄ شوره موی گربه های Dandruff
    شوره موی گربه های Dandruff شوره مو در گربه ها یک بیماری شایع میباشد. پوست گربه به عنوان بزرگ ترین ارگان حیاتی بدن در گربه های جوان میباشد که ¼ وزن بدن آنها را شامل می شود. به صورت خیلی آرام و آهسته مرتبا لایه سطحی و خارجی پوست که لایه اپیدرم محسوب می شود جدا می گردد و با حذف این لایه شاخی پوست توسط ساختارهای زیرین ترمیم می شود. با افزایش خشکی سطح پوست گربه لایه های شاخی بیشتر جدا می شوند که مشابه شوره سر در انسان می باشد.
  اطلاعات بیشتر...
 • غذای ممنوعه برای سگ ها ◄ غذای ممنوعه برای سگ ها
    غذای ممنوعه برای سگ ها قارچ پياز خام ادويه جات تند –سفیده تخم مرغ به صورت خام -شیر حاوی لاکتوز- سويا به تنهایی –سیر- .شكلات- .تخمه آفتاب گردان .تن ماهي- نان به مقدارزیاد-جگر مرغ واحشای مرغ- . سیب زمینی خام –هر گونه استخوان مرغ استخوان ماهی و ماهی- با استخوان کله و پای مرغ -وکلیه استخوانهای ریز مرغ- ماهي با استخوان حتی استخوان خیلی ریز تخم مرغ خام-جگر و شش گاو و گوسفند-هر گونه گوشت قرمز به صورت خام
  اطلاعات بیشتر...
 • دندان های شیری گربه ◄ دندان های شیری گربه
    دندان های شیری گربه در اين مقاله به نكاتي مهم درباره دندانهاي شيري در گربه كه اغلب از طرف صاحبان گربه ها ناديده گرفته ميشود مي پردازيم!گربه ها با دندان متولد ميشوند،دندانهاي موقتي كه ما به اسم دندانهاي شيري مي شناسيم.اين دندانها به لحاظ رنگ از دندانهاي دائمي متمايز هستند.دندانهاي شيري براق و شيري رنگ بوده و بسيار ظريف و شكننده و شيشه اي رنگ به نظر ميرسند اما دندانهاي دائمي محكم و عاجي رنگ هستند.
  اطلاعات بیشتر...
 • حفر کردن سگ ها و جلوگیری از آن ◄ حفر کردن سگ ها و جلوگیری از آن
    حفر کردن سگ ها و جلوگیری از آن تمام سگها، به حفر کردن زمین علاقه دارند. قبلا از اهلی شدن ، سگهای و حشی قسمت هایی از شکار خود را که باقی مانده بود، به منظور حفاظت در برابر شکارچیان دیگر در زیر خاک پنهان می کردند.حالتی مخرب پیدا کند، باید صاحبان این عمل را متوقف کنند.
  اطلاعات بیشتر...
 • عطسه کردن در گربه ها ◄ عطسه کردن در گربه ها
    عطسه کردن در گربه ها در صورتی که عطسه کردن گربه به صورت موقتی باشد یک عمل طبیعی خواهد بود. با عطسه کردن راه های هوایی مجاری بینی تمیز می شود.عطسه کردن مکرر و همراه با خروج ترشحات شفاف و بی رنگ از بینی نسان دهنده واکنش های آلرژیک یا حساسیت به ویروسها خواهد بود ولی اگر ترشحات بینی غیر شفاف رنگی باشند،علامت ابتلا به بیماری های باکتریایی خواهد بود. در صورت مشاهده علایم ذکر شده و تب و کاهش اشتها لازم است حتما به دامپزشک مراجعه نمایید.
  اطلاعات بیشتر...
 • ریزش مو در گربه ها ◄ ریزش مو در گربه ها
    گاهی موهای بدن گربه به صورت ناحیه ای دچار ریزش خواهد شد که می تواند در اثر استرس، دعوا و یا نزاع با گربه های دیگر باشد. در صورت تورم و التهاب در یک ناحیه مشخص از پوست بیشتر به علت عوارض پوستی مختلف مانند درماتیت یا موارد مشابه خواهد بود. ریزش مو گاهی نیز به علت بیماری های عمومی و اختلالات هورمونی می باشد که در این حالت لازم است به آن توجه بیشتری شود. در اثر تغییرات درجه حرارت محیط و یا در فصول مختلف سال نیز مو ریزی وجود خواهد داشت که یک حالت طبیعی می باشد.
  اطلاعات بیشتر...
 • تب در سگ ها ◄ تب در سگ ها
    نشانه های تب سگها در هنگامی که تب دارند رفتار های متفاوتی از خود نشان میدهند . یک سگ سالم بازی کرده و با اشتها غذا میخورد و بسیار پر انرژی است ولی یک سگ تب دار کسل و بی حوصله است و از خوردن و بازی کردن اجتناب میکند . در این حالت سگ بیشتر میخوابد و خود را از خانواده اش پنهان میکند . اگر به پوستش دست بزنید متوجه خواهید شد که نسبت به همیشه گرم تر و بینیش خشک و داغ است . پشت گوشهایش هم گرمتر از مواقع عادی است .
  اطلاعات بیشتر...
اولینقبلی567891011121314بعدیآخرین
(100 - 110) / 28764    |     صفحه 10 از 2615
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,9,11
mofos